YENİ MAHALLE EVLERİ VE YENİ FONKSİYONLAR

Cumhuriyet Mahallesi Yeni Muhtarlık Binası, Beylikdüzü Belediyesi’nin başlatmaya hazırlandığı “Muhtarlık Yapılarını Yenileme ve İyileştirme Projesi”nin ilk adımı oldu. Mahallemiz Cumhuriyet Projesinin ardından, Marmara ve Yakuplu’da hayata geçti. Sadece bir yapı iyileştirmesi olarak değil, halkla belediye arasındaki iletişimin de güçlendirilmesi de esas alarak hazırlanan projeler yeşille bütünleşen ve kullanıcıların yapıya kolaylıkla ulaşmasını olanaklı kılan bir forma sahip.

Sergi duvarının park içerisindeki yürüyüş yoluna eşlik etmesi, duyuru ve etkinliklerin daha fazla kişiye doğrudan temas etmesinin önünü açıyor. Yapılan çevre düzenlemeleriyle birlikte; park kullanımı, muhtarlık işlevi ve belediyenin halkla buluşması fikri, açık ve kapalı alanlarda sürekli hale geliyor.

 

Hizmette olan Mahalle Evleri ve adresleri

MAHALLEMİZ CUMHURİYET / Belediye Çözüm Merkezi Ve Muhtarlık

Adres: Cumhuriyet Mah. Atatürk Bulvarı No:11 Beylikdüzü / İSTANBUL

MAHALLEMİZ MARMARA / Belediye Çözüm Merkezi Ve Muhtarlık

Adres: Marmara Mh. Hürriyet Bulvar Cad. No: 60 Beylikdüzü / İSTANBUL

MAHALLEMİZ YAKUPLU / Belediye Çözüm Merkezi Ve Muhtarlık

Adres: Yakuplu Mahallesi Hakimiyet caddesi No:25 Beylikdüzü / İSTANBUL

MAHALLEMİZ GÜRPINAR / Belediye Çözüm Merkezi Ve Muhtarlık

Zübeyde Ana Sosyal Yaşam Merkezi Gürpınar Mah. Millet Cad. No: 19 Beylikdüzü / İSTANBUL

 

Mahalle muhtarlıklarının, çözüm merkezleriyle bir bütün halinde yerel yönetimle entegre şekilde yer alması ve konumlanması amacıyla tasarlanan muhtarlık - çözüm merkezi anlayışının bir diğer durağı Adanan Kahveci Mahallesi Muhtarlık projesidir. Tüm muhtarlık ve çözüm merkezlerinin ortak tasarım dilinde olduğu gibi doğa-kent ve insan ölçeği temalarının altlık alındığı muhtarlık projesi; yaklaşık 120 m2 tasarımıyla hayata geçirilecektir.

10 Mahalleden oluşan Beylikdüzü’nde Muhtarlık ve Çözüm Merkezleri Büyükşehir Mahallesi’nden sonra Barış, Kavaklı, Sahil, Büyükşehir ve Dereağzı Mahallesi’nde hayata geçecek.