DİĞER HABERLER

  • BEYLİKDÜZÜ BELEDİYESİ “ÇOK YÜKSEK İNSANİ GELİŞME” ÖDÜLÜNE LAYIK GÖRÜLDÜ Türkiye genelinde 186 ilçe belediyesinin değerlendirildiği bir araştırma yapan İnsani Gelişme Vakfı (İNGEV) Brand Week İstanbul etkinliği çerçevesinde “İlçeler İnsani Gelişme Ödülleri” töreni düzenledi. Zorlu Center’da düzenlenen ödül töreninde Beylikdüzü Belediyesi “Çok Yüksek İnsani Gelişme” performansı gösteren belediyeler arasında yer alarak ödüle layık görüldü.
  • 6. BEYLİKDÜZÜ RESİM ÇALIŞTAYI BAŞLADI Beylikdüzü Belediyesi 6. Beylikdüzü Resim Çalıştayı başladı. Beylikdüzü Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilen ve bu yıl ilk kez Beylikdüzü’nde yaşayan on beş resim öğretmeninin katıldığı çalıştayın ana teması “Atatürk ve Cumhuriyet” oldu. 24 Kasım tarihine kadar devam edecek çalıştayda ortaya çıkacak eserler ise 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde BAKSM’de düzenlenecek sergi ile sanatseverlerin beğenisine sunulacak.
  • 200 OLTA BALIKÇISI BEYLİKDÜZÜ SAHİLİNDE YARIŞTI Beylikdüzü Belediyesi’nin bu yıl üçüncüsünü düzenlediği Geleneksel Olta Balıkçılığı Yarışması, Beylikdüzü sahilinde gerçekleşti. Amatör ve profesyonel, balık tutma hobisi olan her yaştan toplam 200 olta balıkçısının yarıştığı ve gün boyu süren yarışma, heyecan dolu anlara sahne oldu.
  • MUSTAFA KEMAL ATATÜRK BEYLİKDÜZÜ’NDE ANILDI 10 Kasım Atatürk’ü Anma etkinlikleri kapsamında Beylikdüzü halkı Ata’sını 80’nci ölüm yıldönümünde hüzünle andı. Yaşam Vadisi Tören Alanı’nda başlayan Çelen Koyma Töreni’nin ardından, Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve şehitler için Beylikdüzü Belediyesi tarafından Fatih Sultan Mehmet Camii’nde ve Gürpınar Cemevi’nde dualar okundu ve yemek ikramında bulunuldu.
  • İMAMOĞLU: YAŞAM VADİSİ’NİN TAPUSU BEYLİKDÜZÜ’NÜN ÇOCUKLARININ Beylikdüzü Belediyesi’nin geleneksel hale getirdiği ağaç dikim etkinliği, bu yıl Yaşam Vadisi 2.Etap’ta gerçekleşti. Etkinliğe katılan Beylikdüzülü minik öğrenciler, kendi elleriyle çınar, akçaağaç, gürgen ve dışbudak ağaçlarını toprakla buluşturarak Yaşam Vadisi 2. Etap’ı yeşillendirdi. Renkli görüntülere sahne olan etkinliğe katılan Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Bence ağaç dikmek hayata, İstanbul’a ve Beylikdüzü’ne en
  • “ANLATILAN SENİN HİKAYENDİR” BEYLİKDÜZÜ’NDE SAHNELENDİ Beylikdüzü Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi (BAKSM), kültür sanat sezonunu açtı. Sezonun ilk oyununda Cengiz Toraman’ın yazıp yönettiği, Levent Üzümcü’nün sahneye taşıdığı “Anlatılan Senin Hikayendir” Beylikdüzü’nde sahnelendi.
  • 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI BEYLİKDÜZÜ’NDE COŞKU İÇİNDE KUTLANDI Cumhuriyet’in ilanının 95’inci yıl dönümü, Beylikdüzü’nde coşkuyla kutlandı. Çocuğuyla genciyle yaşlısıyla kadınıyla erkeğiyle Beylik Pazar Alanı’ndan başlayan ‘Cumhuriyet Yürüyüşü’ne, ellerinde meşaleler ve Türk bayrakları ile katılan binlerce vatandaş, 29 Ekim heyecanını hep birlikte yaşadı. Yürüyüşe katılan Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Cumhuriyet Etkinlik Alanı’nda yaptığı konuşmada “Cumhuriyet Bayramı başta ol
  • DİSK GENEL BAŞKANI’NDAN İMAMOĞLU’NA ZİYARET DİSK’in ilk kadın genel başkanı olma özelliğini taşıyan Arzu Çerkezoğlu Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu makamında ziyaret etti. Böylesi önemli bir görevde kadın yönetici olmasından oldukça memnun olduğunu belirten İmamoğlu; “Kadın yöneticilerimizin sayısı artmadığı sürece sorunların üstesinden gelmemiz oldukça zor. Kadının olmadığı yerde saygısızlık ve adaletsizlik artıyor.” şeklinde konuştu.
  • 5. ULUSLARARASI BEYLİKDÜZÜ HEYKEL SEMPOZYUMU BAŞLADI İlçe sakinlerini sanatın her dalı ile buluşturmaya devam eden Beylikdüzü Belediyesi tarafından bu yıl 5.’si düzenlenen, Uluslararası Beylikdüzü Heykel Sempozyumu başladı. 10 - 29 Ekim tarihleri arasında, Eski Beylik Pazar Alanı’nda yapılacak sempozyum 6 ülkeden birbirinden yetenekli sanatçıların katılımıyla gerçekleşecek. Ortaya çıkacak eserler ise Beylikdüzü Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi içerisine yerleştirilerek sanatseverlerin beğenisine sunulacak.

DİĞER HABERLER

/