ESNAFIN İKİNCİ EVİ “BEYESDER”

Marmara Mahallesi’nde bulunan metruk yeri yeniden düzenleyerek (BEYESDER) Beylikdüzü Esnaf ve Sanatkârlar Derneği’ne tahsis eden Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, derneğin yeni sosyal tesisinde esnafla bir araya geldi. Beylikdüzü Belediye Meclis Üyeleri, Dernek Başkanı Cengiz Ataseven ve dernek üyelerinin katıldığı kahvaltılı sohbette Başkan İmamoğlu, tesisin esnafın birlik ve beraberliği sağlamak adına ne kadar önemli olduğundan bahsetti ve “STK’lar halkın nabzını en iyi tutan organlardır. Biz Yerel Yönetim olarak bu gibi oluşumları çok önemsiyoruz.” dedi.

 

Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Beylikdüzü Esnaf ve Sanatkârlar Derneği (BEYESDER) ile kahvaltılı bir sohbette bir araya geldi. Daha önce metruk bir bina olan ve yeniden düzenlenerek derneğin kullanımına sunulan Marmara Mahallesi’ndeki dernek sosyal tesisinde organize edilen etkinliğe Beylikdüzü Belediyesi Meclis Üyeleri, Dernek Başkanı Cengiz Ataseven ve Dernek Üyeleri katıldı.

 

“Halka dokunan esnaftır.”

 

Kahvaltı öncesi yaptığı konuşmada ülkenin içinden geçtiği zor dönemlerde STK ve bu tür oluşumların öneminden bahseden Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Ben de bir esnaf ve esnaf çocuğuyum. Belediye olarak STK ve bu tür oluşumların halkın nabzını tutabildiğimiz en sağlıklı organlar olduğunun farkındayız. Özellikle halka dokunanlar ve bu nedenle istek ve şikâyetlere en hâkim olanlar esnaflardır.” dedi.

 

“Esnafın her zaman yanındayız.”

 

Birlik olmanın değerini ve bu gücün ilçeye, ülkeye olan katkılarına değinen Başkan İmamoğlu, esnafımızın mevcut şartlarda örgütlü güç oluşturarak daha rekabetçi ve daha kaliteli hizmet sunması için desteklediklerini belirtti. Tüm yerel yönetimlerin de bu tür oluşumları sonuna kadar desteklemesi gerektiğini söyleyen İmamoğlu, BEYESDER’in de ilçedeki tüm esnafların ikinci evi olmasını istediğini ekledi. İmamoğlu “Bu dernek tüm kesimdeki esnafın toplanma yeri olmalı. AVM’ler karşısında esnafların sonuna kadar yanındayız.” dedi.