15 BİN KİŞİ KADİR GECESİ İFTARI’NDA ELLERİNİ BARIŞ VE HUZUR İÇİN GÖĞE AÇTI

On beş bin kişiyi Kadir Gecesi’nde aynı iftar sofrasında buluşturan Beylikdüzü Belediyesi, birlik ve beraberlik mesajı verdi. Beşiktaş, Galatasaray, Fenerbahçe ve Trabzonspor taraftarlarının da formalarını giyip Adnan Kahveci Mahallesi’ndeki Beylik Pazarı alanına geldiği akşamda; on binlerce kişi terör saldırıları sonucu hayata veda eden kişiler için tek yürek oldu, ezanın okunması ile birlikte barış, huzur ve dua için eller göğe açıldı. Başkan İmamoğlu, "Beylikdüzü'nde bu akşam Kadir Gecesi'nde yapacağımız duaları tüm Dünya'ya göndermek büyük bir sinerji yaratacaktır. İnsanlık bu niyetten nasibini alacaktır" dedi.

Beylikdüzü Belediyesi, Bu yıl Kadir Gecesi’ne özel olarak 3. sünü düzenlediği Hayırlı İftar Sofrası’nda on beş bin vatandaşı bir araya getirdi. Her yıl maneviyatın en yoğun yaşandığı Kadir Gecesi’nde iftar veren Beylikdüzü Belediyesi, yine tüm Dünya’nın huzuru ve barış ortamı için bu organizasyonu düzenledi. On binlerce vatandaşınAdnan Kahveci Mahallesi Beylik Pazarı Alanı’nda toplandığı akşamda dört büyük takımın taraftarları da formalarını giyip iftar davetine geldi. Amaç gönüllerdeki barış ve sevgi duygularını birleştirerek ülkenin bölünmezliğini bir kez daha vurgulamaktı. Ortaya çıkan renkli görüntüler, Beylikdüzü’nden tüm Türkiye’ye anlamlı bir mesaj verdi. Geceden ayrıca hoş bir anı kaldı. Başkan İmamoğlu, davetlilerden 100 yaşına basan Hasan amcaya pasta kestirerek sürpriz şekilde doğum gününü kutladı.

"Ülkemizin Başı Sağ Olsun"

Kadir Gecesi’ne özel Fatih Sultan Mehmet Camii İmamı Mustafa Demir Kuran-ı Kerim okudu. Sunucu Sırrı Er İlahi programını sundu. Ezanın okunmasıyla birlikte on binlerin oluşturduğu kalabalık, hep birlikte iftarını açtı. 365 günün en hayırlısı olarak ifade ettiği Kadir Gecesi’nin anlamını ve burada bu şekilde toplanmanın ne kadar büyük bir güç ve enerji yarattığını vurgulayan Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu; ülkenin zor günlerden geçtiğini, yaşanan bu zulmün ve terörün bir an önce son bulması adına herkesin üzerine düşen sorumluluğu alması gerektiğini vurguladı. İmamoğlu, “Atatürk Havalimanı’nda meydana gelen terör vakasında hayatını kaybeden  vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır diliyorum. Ülkemizin başı sağ olsun.” dedi.

"Ramazan Ayı Hissetmek Ayıdır"

Paylaşmanın ve hissetmenin yüce bir duygu olduğuna değinen İmamoğlu, "Sizlerin kalpleri ile bir arada olmak ve aynı sofrayı paylaşmak, ülkemizin birliği ve huzuruna dua etmek için buradayız. Ramazan ayı hissetmek ayıdır. Biz birbirimizi hissedersek inanın bu toplum içerisinde var olan  kötülükleri, ayrışmaları bertaraf ederiz. Ne mutlu birbirimizi hissedebilmişiz ki bugün buraya 15 bine yakın vatandaşımız geldi. Yine ne mutlu ki sizler gibi bir arada olmayı seven bir ilçenin belediye başkanıyım." şeklinde konuştu. On binlerce kişiye seslenen Başkan İmamoğlu sözlerini şöyle bitirdi: "Beylikdüzü'nde bu akşam Kadir Gecesi'nde yapacağımız duaları tüm Dünya'ya göndermek büyük bir sinerji yaratacaktır. Buna inanıyorum. Kalbinizden geçen bütün iyi dilekleri dualarınızda dile getirin. Tüm insanlık bu niyetten nasibini alacaktır. Kadir Gecemiz mübarek olsun, Ramazan bayramımızı tebrik ediyorum. Bayramda aile büyüklerimizle bir arada olalım. Geçmişten bugüne tüm şehitlerimizi yad ederek hepsinin ruhu şad olsun. Acılarda değil güzel günlerde bir arada olmak dileği ile"

Bu özel iftar davetine Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Yasemin Öney Cankurtaran, Beylikdüzü Kaymakamı Adem Ünal, eski milletvekilleri, siyasi partilerin ilçe başkanları, belediye meclis üyeleri, belediye başkanı yardımcıları ve danışmanları, belediye birim müdürleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, Beylikdüzü eski Kaymakamı Ahmet Mesut Demirkol katıldı.