FANATİK

Trabzonsporlu eski yönetici, Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Akyazı ile ilgili düşüncelerini FANATiK'e aktardı:

ŞİMDİ SIRA TARAFTARDA

Stadyumu yerinde inceleyen ve övgüler yağdıran İmamoğlu, Trabzonspor'un genel durumuyla ilgili de açıklamalar yaptı.

"Çok keyifli, nizami bir stat, saha ile çok iç içe bir yapısı var. Boğucu bir stat havası yok. Çok değerli bir stat kazandık. Önemli Bunlar net bir şekilde ortaya çıkarsa sportif başarı, yani olan dolması. Taraftara büyük iş düşüyor"

"Trabzonspor önce itibarına, sonra da kurumsallığa öne vermeli. i şampiyonluk kaçınılmaz olacaktır bu büyük camia için"

İstanbul'un en büyük ilçelerinden Beylikdüzü'nde belediye başkanlığı görevine devam eden Trabzonsporlu eski yönetici Ekrem imamoğlu, Fırtma'nm yeni mabediyle ilgili düşüncelerini FANATİK'le paylaştı. "Yöneticilik hayatımda bir sürü anım var ama esas olan çocukluk anımdan bahsedeyim" diyerek söze başlayan imamoğlu, "Bir TrabzonsporFenerbahçe maçı vardı. Çok küçüktüm ve öyle bir oyuna geldim ki... Maça gitmeyi planlıyordum. Bir dükkanımız vardı. Herkes maça kaçtı ve maça gidemedim, dükkan bana kaldı. Rahmetli dedem geldi dükkana. Baktım maç bitmemiş, 4 km vardı dükkanla stadın arasında. 0,4 km'yi koştum. 1982-83 yılı olması lazım. Son 15 dakika stadın kapılarını açarlardı. Sahaya bir girdim, mağlubuz. Gözyaşlarıyla maçı bitirmiştik. Selçuk'un golüyle 1-0 yenilip, şampiyonluğu kaçırmıştık. Son şampiyonluktan bir-iki yıl önceki maçtı" dedi.

'Schalke örnek olmalı'

İmamoğlu sözlerine şöyle devam etti: "Trabzon Lisesi'nin kalecisiyken Avni Aker'de maç yaptık. Bir kere kaleyi korumak nasip oldu, Avni Aker benim için mabed. Hayalim Şenol Güneş'ten sonra kaleyi korumaktı. Nasip olmadı. Yeni stattan çok; Avni Aker'e olan hüzünlü veda benim için daha çok önemli. Trabzonspor'un anılarıyla 50 yıl, dolu dolu bir stadyum. Yeni nesil statlarda akustik ön planda. Yeni stada inşaat halindeyken gittim. 30 yaşında yönetici olabilen biri olarak yeni stadı da gezdim. Taraftar sorumluluklarımı biliyorum. Hem kendi yerimi hem stadı görmek adına ziyaret ettim. Çok keyifli, nizami bir stat, saha ile çok iç içe bir yapısı var. Boğucu bir stat havası yok. Çok değerli bir stat kazandık. Önemli olan dolması. 'Kazanırsa giderim', 'yıldızı varsa giderim' anlayışı yüzünden statlar dolmazsa ne yaparsan yap anlamını yitiriyor. Bu yönüyle örneğin Schalke'nin stadı her ne olursa olsun Trabzon'dan çok daha küçük bir şehir olmasına rağmen doluyor."

'Önce borçlar kapanmalı'

"Trabzonsporlular'a çağrım; stat çok güzel, stadı doldurmak, yeni stadın varlığından daha önemli. Trabzonspor'un bugünkü durumunu değerlendirmektense dünden bugüne yaşadığı sorunları değerlendirmek daha önemli.

Özkan Sümer'le yönetimi devrettiğimiz zaman 2004 yılında 4 milyon borcu ve transfer gelirleri elde edecek kadrosu vardı. Son mali kurulda 550 milyon civarında borç açıklandı, yönetimin başarması gereken şeyler var."

'Sportif başarı son sırada'

"Muharrem Usta ve yönetiminin başarması gereken üç önemli safhası var. Bu başarı sadece yönetimle olmaz. Topyekün camia ile beraber aşılması gerektiğinin altını çizmek istiyorum. Trabzonspor'un itibarı önemli. Türkiye'de kim olursa olsun; Trabzosporlu olmayanların ikinci takımıdır Trabzonspor. Tekrar o günlere dönmesini istiyorum bu takımın. Tüm Türkiye'de sevilmesini istiyorum. Trabzonspor asla sadece bir takım değil. İkincisi kurumsallık ve ekonomi... Sportif başarıyı 3. sıraya bırakıyorum. Zaten ilk ikisi olmazsa bu üçünçüsü yani şampiyonluk gelmez."

'Başarı gururlandırır'

"Trabzonspor'u çok seviyorum yaşantıma katkıları var ama Türkiye'deki her takımın yurt dışındaki başarısını takip edip takdir ediyorum. Fenerbahçe'nin de Osmanlıspor'un da başarısı beni gururlandırıyor. Yürekten isteyerek tebrik ediyorum. Her şeyden önce sportif görüşüm gereği tebrik ediyorum."

 

Engin Saral

Kalp nakli ameliyatı gibi

Kimilerine göre efsanenin yeniden Trabzonspor tarihine tanıklık doğuşunun simgesi, kimilerine etmiş Avni Aker'in şanlı geçmişini göre ise tarihte yeni bir satırbaşı. sırtlamaya ve yeni başarıları Bana sorarsanız dev bir açık kalp yaşamaya hazır yepyeni bir futbol nakli ameliyatı. Bir şehrin kalbinin mabedi. Umudun, coşkunun ve attığı yer değişiyor sonuçta. Fırtına'nın yeni adresi: Akyazı...

İsa Kethüda

Hayaller gerçek olsun

Hüseyin Avni Aker'den Akyazı Arena'ya geçmek her Trabzonsporlu gibi benim için de çok zor olacak. Yeni stadımız Akyazı Arena'da o eski Trabzonspor ruhunu görmek, yaşamak en önemlisi de

şampiyonluklar görmek her Trabzonsporlu'nun olduğu gibi benim de en büyük hayalim. Akyazı Arena'da şampiyonluklar yaşamak dileğiyle Trabzon'a ve Trabzonsporlular'a hayırlı olsun.

Ahmet Karaosmanoğlu

Avni Aker yaşamalı

Trabzon'un spor kültürü 100 yıllık... Avni Aker'in isminin yaşatılması gerekir. Yeni stadın Avni Aker olmasını istiyorum. Geçmişten bugüne gelen değerler yaşatılmalı. Çocukluğumun en güzel yıllarının geçtiği Avni Aker Stadı'ndan ayrılmak çok zor olsa

da günümüz futbolunun geldiği nokta, modern stat ve tesisler açısından Akyazı Spor Kompleksi Trabzonspor için büyük bir kazanç olacaktır. Avni Aker yaşamalı ve Akyazı'ya o ruhla gidilmeli.. Yeni yuvamızda nice zaferlere, nice şampiyonluklara...