SÖZCÜ GAZETESİ

Can dostlarımız artık şefkatli kollara emanet

Türkiye'nin en kapsamlı hayvan bakım evi "Dünya Hayvanları Koruma Günü"nde açıldı. Bin hayvana hizmet merkezde ameliyathane bile var.

FELÇLİ KÖPEKLER İÇİN ÖZEL BİR ÜNİTE KURULDU

Merkezi gezen CHP'li Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu felçli köpeklerin bakıldığı rehabilitasyon ünitesini gezdi.
Tesiste sahiplenmeyi bekleyen hayvanların ihtiyaçlarını karşılıyor.
İSTANBUL Beylikdüzü Belediyesi 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü'nde anlamlı bir açılışa imza attı. 14 dönümlük bir alanda kurulan Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi ve Geçici Hayvan Bakım Evini açtı... Hayvan severlerin 'barınak' algısını yıkan merkezde röntgenden ameliyathaneye donanımlı bir hastane ortamının yanı sn a kedi bakım ünitesi ve felçli hayvan bakım ünitesi de bulunuyor. 1000'e yalan hayvana hizmet verebüen merkezde, sevimli dostlar için günlük 4.5 ton yemek hazırlanıyor. En önemlisi de merkezde gece ekibi sayesinde acil müdahale bile yapılabiliyor.

EVLAT EDİNİR GİBİ...
Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu 2.5 milyon fiziki yatırımla yapılan merkezin Türkiye'nin en kapsamlı hayvan bakım evi olduğunu belirtti. CHP'li Başkan, "Merkezimiz çok titiz çalışıyor. Tıpkı bir evlat edindirme sistemi gibi sahiplendirme süreci yaşanıyor" dedi. Açılışta merkezin gelişmesine destek olanlara plaket de verildi.