YURT

Beylikdüzü'nde 'Barış Güvercini' yükseliyor 

İSTANBUL Beylikdüzü'nde sona eren 'İkinci Uluslararası Taş Heykel Sempozyumu'nda yedi tonluk 'Barış Güvercini' heykeli ilgi çekiyor. 

Beylikdüzü'nde 18 Eylül'de Barış Mahallesi'nde başlayan ve bir ay süren taş heykel sempozyumunun sona ermesi üzerine ortaya çıkan özgün temalı 12 eser, ilçede çeşitli yerlere yerleştirilecek. 15 yıl içerisinde Beylikdüzü'nün en fazla esere sahip ilçe olacağını belirten Belediye Başkanı Ekrem Imamoğlu, "Sanatın olduğu yerde şiddet olmaz. Günümüzde sanatın birleştiriciliğine ve kapsayıcılığına daha çok ihtiyaç var. Günümüzdeki üzüntülü günlerin sona ermesini diliyorum. Bunu da sanat ve sanatçıyla sağlayabiliriz" dedi. 

Balıkesir'in Bandırma İlçesi'nden gelerek Beylikdüzü'ndeki etkinliğe katılan yedi ton ağırlığındaki mermer kalıba bir ay boyunca çekiç sallayarak 'Barış Güvercini' oluşturan Hakan Şengönül, "Herkesin barış içerisinde yaşaması için 'Barış Güvercini' adını verdiğim ırk, sağ- sol veya herhangi bir ayrım gözetmeden herkesin oturabileceği bir kent mobilyası ortaya çıktı" dedi.