POSTA TRAKYA

Başkan İmamoğlu 2030'un Beylikdüzü'nü anlattı
Beylikdüzü'nün ilçe oluşunun 10'uncu yılı kutlamaları kapsamında, Beylikdüzü 2030 vizyonunu, Beylikdüzü Atatürk Kültür ve Sanat Merkezinde(BAKSM) düzenlenen geniş katılımlı bir toplantı ile kamuoyuyla paylaşan Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem imamoğlu, "Akıllı, yeşil ve yaratıcı bir kent yaratmayı amaçlayan Beylikdüzü 2030 vizyonu, uzlaşma ve mutabakatla imzalanmış bir toplumsal anayasadır. Bu anayasayı hazırlarken en büyük ilham kaynağımız Beylikdüzü'nün genç, dinamik ve yaratıcı yurttaşlarıdır" dedi.

'Yeşil, akıllı ve yaratıcı'
Başkan imamoğlu 'Yeşil, Akıllı ve Yaratıcı Beylikdüzü Vizyon 2030' başlığıyla yaptığı sunumda Beylikdüzu nün geleceğinin tüm paydaşlarla birlikte tasarlanmasının önemli olduğunu söyledi, imamoğlu sunumun sonunda Beylikdüzü Kaymakamı Mehmet Okura Beylikdüzu ne bugüne kadar katkı sunmuş belediye başkanlarına şehir halkı adına teşekkür plaketi takdim etti. Beylikdüzü Gençlik Senfoni Orkestrası ve Yansımalar grubunun konseri de vatandaşlar tarafından büyük ilgi gördü. Ayrıca. Beylikdüzü Kültür ve Sanat Merkezi Batı İstanbul Salonunda açılan 'Deniz ve Gemi Sevgisi' adlı gemi modelleri sergisi de vatandaşların beğenisine sunuldu.

"Vizyon 2030 bir teminat belgesidir"
Beylikdüzü 2030 Vizyonu konuşmasında, bir kentin geleceğini ortak bir vizyonla tasarlamanın çok önemli olduğuna dikkat çeken Belediye Başkanı Ekrem imamoğlu "Vizyon 2030, Beylikdüzu nün gelişim ve dönüşümünün aynası, geleceğimiz çocuklarımız ve kent adına bir teminat belgesidir. Gelişim ve dönüşüm anayasamızı, şeffaf ve katılımcı bir belediye anlayışıyla işleteceğiz" diye konuştu.