ZEYNA GAZETESİ

İMAMOĞLU KASTAMONU ZİYARETİNİ TAMAMLADI

Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, iki gün boyunca Kastamonu'daydı. Önemli bir kentte belediye başkanlığı yapmanın verdiği sorumluluk ile birçok ili ziyaret ettiklerini ve İstanbul ile Anadolu arasında köprü kurmayı hedeflediklerini ifade eden İmamoğlu, "Kastamonu tarihi ile çok kadim bir şehir. Hatta borçlu olduğumuz bir şehir. Tüm İstanbullular, Kastamonu'ya gelsin ve görsün istiyoruz." dedi
İstanbul gibi önemli bir kentte belediye başkanlığı yapmanın verdiği sorumluluk ile tüm Türkiye'yi gezen ve ilişkileri geliştirmek amacı ile son olarak Kastamonu'ya giden Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, önemli ziyaretler gerçekleştirdi, pazarcı esnafı ve vatandaşlarla bir araya geldi. Başkan İmamoğlu ilk gün 24'iincii Dönem CHP İstanbul Milletvekili Süleyman Çelebi, Daday Belediye Başkanı Haşan Fehmi Taş, CHP İl Başkanı Haşan Baltacı, Beylikdüzü Belediyesi Meclis Üyeleri ve beraberlerindeki heyet ile Kastamonu Valisi Yaşar Karadeniz'i makamında ziyaret etti.
Karşılıklı hediye takdiminin gerçekleştiği ziyarette Vali Karadeniz ile Başkan İmamoğlu Kastamonu'nun tarihi ve kültürel değerleri hakkında sohbet etti. İmamoğlu Beylikdüzü tarihi hakkında da kısa bir bilgi vererek, Kastamonu'nun kültürel değerlerine hayran kaldığını ifade etti. İmamoğlu, daha sonra Kastamonu Belediye Başkam Tahsin Babaş'ı makamında ziyaret etti. Başkan Babaş, ilin kültürünü ve tarihini ayağa kaldırmak için yaptığı çalışmalar ile şehircilik alanında gerçekleştirdiği projeler hakkında kısa bir sunum yaptı.