POSTA TRAKYA

İmamoğlu, Kars ve Ardahan'da temaslarda bulundu
Türkiye'de kış aylarının en güzel yaşandığı illerden biri olan Kars ve Ardahan'ı ziyaret ederek çeşitli temaslarda bulunan Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem imamoğlu. karma nüfus yapısıyla Türkiye'nin birçok bölgesinden insanın yaşadığı Beylikdüzü'ne memleketlerini hatırlatmak ve Anadolu'yu İstanbul'a tanıtmak adına il ziyaretlerine devam edeceğini kaydetti.

"Cemal Süreya'nın. "Beyaz, uykusuz ve uzakta' diye tariflediği Kars'ta sıcak ilgi ile karşılandık" diyen Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem imamoğlu. çeşitli temaslarda bulunmak için gittiği ziyaretinde ilk olarak Kars Valisi Rahmi Doğan ve Kars Belediye Başkan Vekili Tahsin Güngören'in konuğu oldu. Ardından, Beylikdüzü'nün Karslı iş insanlarıyla birlikte yaptığı şehir turu sırasında tarihi mekanları da ziyaret etti.

"Vizyon bir şehir merkezi olabilir"
Programının ikinci gününde Kars Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Adem Burultay. Akyaka ilçesi încedere Köyü Şehit Şeref Demir ilkokulunda Müdür Alp Tekin
Polat ve öğrencileriyle bir araya gelen Başkan imamoğlu. tarihi dokusuyla, hayvancılık ve tarıma dayalı ürünleriyle Kars'ın çok değerli bir kent olduğuna dikkat çekerek, "Ziyaretim boyunca birçok noktada turist guruplarla karşılaştık. Kars, herkesi kucaklayıcı kimliğini turizm sektörüne de yansıtırsa doğru bir sunumla vizyon bir şehir anlamında merkez olabilir" diye konuştu.

"Amacım İstanbul'a Anadolu'yu tanıtmak"
Ziyaretlerini CIIP Akyaka ilçe Başkanı Şerafettin Özbek. Akyaka Ziraat Odası Başkanı İhsan Tazegül ve CIIP Arpaçay ilçe Başkanı Kerem Ekiciyle bir araya gelerek sürdüren imamoğlu. Beylikdüzıi'nden de bahsederek. "Beylikdüzü karma nüfusa sahip bir kent. Anadolu'yu gezmekteki temel duygum Beylikdüzü'nün Türkiye'nin her rengini taşıması. Dolayısıyla hemşehrilerime memleketlerini hatırlatmak ve bu anlamda memleketlerini İstanbul'a tanıtmak adına kendimi vazifeli buluyorum. Bu nedenle birçok ili ziyaret ettim. Bu ziyaretlere devam edeceğim" dedi. İmamoğlu ve heyeti, iki günlük süren Kars ve Ardahan ziyaretini Ardahan Valisi Mehmet Emin Bilmez. Belediye Başkanı Faruk Köksoy ve Ardahan CHP U Başkanı Yalçın Taştan'a ziyarette bulunarak sonlandır dı.